Brak komentarzy

Alkohol w perfumach – dobry wybór?

Z alkoholem najczęściej spotykamy się na stole podczas imprezy bądź w barze. Delektujemy się nim sącząc go z kieliszka i często nie zdajemy sobie sprawy, że może być on składnikiem perfum. Wielu z nas wie, że w pachnidłach wykorzystywane są aromaty kwiatów, owoców, drzew czy traw ale nie każdy spotkał się z procentami w perfumach. Tymczasem alkoholowe trunki mogą całkowicie zmienić charakter pachnidła i dodać mu pazura.

Świat perfum skrywa w sobie wiele tajemnic, które warto odkrywać. Kto wie, może zapach whiskey, brandy czy koniaku w połączeniu z innymi nutami zapachowymi skradnie nasze serce? W dzisiejszym artykule przedstawiamy, które alkohole najczęściej wykorzystywane są do produkcji perfum.

Które trunki wykorzystywane są w perfumach?

Alkohol tak naprawdę znajduje się w każdym rodzaju zapachu – nie ważne czy jest to woda toaletowa, perfumowana czy kolońska. Różnica polega tylko i wyłącznie na zawartości jego stężenia. Alkohol rozpuszcza olejki zapachowe i tym samym gwarantuje właściwe wymieszanie się mikstury.

Najczęściej spotykanym trunkiem w perfumach jest bez wątpienia whiskey. Dzięki jej aromatowi perfumy stają się ciepłe i otulające. Często zestawiana jest ona z miodem, czekoladą bądź przyprawami. Pachnidła z dodatkiem whiskey kojarzą się z elegancją i dedykowane są facetom, którzy chcą podkreślić swoją męskość i lubią uwodzić zapachem.

Kolejnym, często wykorzystywanym w perfumach trunkiem jest rum. Oba alkohole najczęściej tworzą nutę serca i tam wyczuwalne są najbardziej. Poza tym pachnidło z dodatkiem rumu to doskonałe rozwiązanie dla szalonego mężczyzny, który lubi przygody i dobrą zabawę.

Brandy bądź koniak to wytrawne i ekskluzywne perfumy i taki charakter nadają też perfumom. Mężczyzna używający takiego pachnidła sygnalizuje, że chętnie otacza się luksusem i lubi podkreślać swoją elegancję.

Wódka natomiast to synonim dobrej zabawy. Warto również wspomnieć o tym, że alkohol ten często wykorzystywany jest również do produkcji damskich zapachów.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urodaidealna.pl/procenty-w-perfumach/