Brak komentarzy

Badania sugerują, że perfumy mogą sprzyjać chudnięciu

Według badań zapach wody perfumowanej może sprzyjać chudnięciu, lub wywoływać większy apetyt. W które zapachy warto inwestować?

Badania udowadniają, że na apetyt hamująco działają zapachy gorzkie i świeże. Sprawdzą się więc takie nuty, jak ogórek, zielona herbata czy mięta. Mogą sprawdzić się też nuty kwiatowe, ale tylko jeśli będą to świeże kwiaty o niezbyt słodkim zapachu podobne do bergamotki. Mogą sprawdzić się też nuty trawy czy ziół. Smak gorzki odstrasza, i na podobnej zasadzie gorzkie wonie sprawiają, że nie mamy ochoty na jedzenie.

A jakie perfumy sprzyjają łakomstwu? Kiedyś do wyboru były głównie aromaty przypraw, które i tak mogą mocno pobudzić apetyt. Wanilia, goździki czy cynamon to klasyczne składniki kompozycji perfumiarskich, które kojarzą się z ciastkami i grzanym winem. Lepiej trzymać się od nich z daleka, chcą zachować zgrabną sylwetkę.

Obecnie dodatkowo istnieje wiele perfum wprost odwołujących się do słodyczy. Zapach szampana i truskawek, ciastek czy migdałów można znaleźć w wielu popularnych kompozycjach.