Brak komentarzy

Batiste – Suchy Szampon

Każda z nas marzy aby codziennie zachwycać świeżymi, pachnącymi włosami czy tez piękna fryzurą, niestety czasem najnormalniej w świecie jest to niemożliwe. Nie zawsze mamy jednak czas by codziennie zrywać się z samego rano alby umyć lub układać włosy.

Tu z pomocą przychodzą produkty Marki Batiste, mowa o serii suchych szamponów do włosów . Marka które w  ciągu ostatnich kilku lat podbiły polski rynek i serca kobiet.

Jedna aplikacja i w ciągu kilkunastu sekund możemy odświeżyć fryzurę i dodać włosom objętości. bez potrzeby używania zwykłego szamponu i wody. Czyż to nie fantastyczny produkt w czasach gdy ciągle brakuje nam czasu, kiedy w kilka sekund możemy zachwycić znów piękna fryzura.

Głównym składnikiem suchego szamponu jest bardzo drobny, chłonny proszek, który spełnia jednocześnie dwa zadania:

  • pochlania sebum (wydzielane przez skórę głowy — to jego nadmiar sprawia, że włosy są przyklapnięte i mają nieświeży zapach)
  • unosi włosy u nasady głowy, dzięki czemu fryzura optycznie zyskuje na objętości.

W wypadku Batiste składnik pochłaniający to skrobia ryżowa, która ma lepsze parametry od skrobii ziemniaczanej lub talku, stosowanych w konkurencyjnych produktach. Skrobia ryżowa jest drobniejsza, dzięki temu Batiste nie pozostawia białych śladów i nie trzeba go wyczesywać.

Suchy szampon najczęściej ma formę aerozolu, dzięki czemu łatwo go równomiernie aplikować, a opakowanie chroni zawartość przed działaniem warunków atmosferycznych, sklejaniem się lub rozsypaniem.