Brak komentarzy

Brad Pitt pierwszym ambasadorem damskich perfum

Ambasadorkami perfum zwykle są kobiety. W przypadku zapachu Chanel No. 5 po raz pierwszy w tej roli wystąpił mężczyzna. I to nie byle jaki.

Od prawie stu lat w reklamach perfum i kosmetyków występują gwiazdy płci żeńskiej. Dzięki temu czytelniczki gazet czy klientki perfumerii mogą mieć pewność, że dana rzecz została zaakceptowana przez gwiazdę, a nawet nadzieję, że korzystanie z niej sprawi, że zyskamy urodę podobną, jak aktorka czy modelka znana z okładek pism.

W XXI wieku jednak gwiazdy coraz częściej decydując się na reklamę brały pod uwagę tylko gażę. W końcu ich rekomendacje stały się mniej wiarygodne. Dziś wiele kobiet oddziela od siebie piękną kobietę z reklamy i same perfumy czy krem wiedząc, że to tylko trik marketingowy.

Aby zaszokować w dzisiejszym świecie reklamy trzeba mocno się postarać. Ostatnio udało się to marce Chanel i to w bardzo subtelny sposób. Wystarczyło, że na ambasadora firma wybrała słynnego aktora Brada Pitta. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Brad Pitt zgodził się reklamować damski zapach. I była to pierwsza taka kolaboracja w historii.