Brak komentarzy

Cała prawda o perfumach owocowych

Lato to czas w którym królują lekkie i delikatne zapachy. Cięższe, ciepłe perfumy zdecydowanie lepiej zostawić na jesień i zimę. Często jednak trudno jest nam się rozstać z naszym ulubionym pachnidłem nawet na kilka miesięcy. Trzeba wziąć pod uwagę to, że podczas letnich i ciepłych dni, perfumy o wyrazistych i ciężkich aromatach mogą być przytłaczające i po prostu duszące.

Rześkie i delikatne zapachy zimą mogą natomiast zbyt szybko się ulatniać i być po prostu… nijakie. Z tego właśnie względu tak ważne jest to, by wybierając dla siebie ulubione perfumy nie kierować się tylko i wyłącznie pięknym zapachem ale również obecnie panującą porą roku. Jak już wcześniej zostało wspomniane latem świetnie sprawdzają się zapachy lekkie, dlatego dzisiaj pod lupę bierzemy pachnidła o owocowych akordach.

Perfumy owocowe – kiedy warto ich używać?

Dzięki swojej lekkości i świeżości doskonale sprawdzą się w przypadku osób aktywnie fizycznych. Nie dość, że dodadzą im energii to jeszcze zagwarantują poczucie czystości po intensywnym treningu. Takie pachnidła pozytywnie nastrajają, poprawiają nam samopoczucie i pobudzają do działania.

W perfumach owocowych najczęściej wykorzystywane są cytrusy. To właśnie one nadają całej kompozycji rześkości oraz kwaskowatej woni, która przez wiele osób jest uwielbiana. Cytrusy, stosowane zazwyczaj przez producentów perfum owocowych to przede wszystkim cytryna, pomarańcz, limonka, ananas czy mandarynka. Aromaty owocowe tworzą głównie nutę głowy dlatego tak szybko się ulatniają. W nucie serca i głębi wyczujemy już zazwyczaj kwiaty bądź aromaty przypraw czy ziół.

Pachnidła owocowe niestety nie odznaczają się dobrą trwałością. Z tego właśnie względu nie nadają się na wieczorne wyjścia – są zbyt mało wyraziste. Nie stosujmy ich również na biznesowe spotkania czy rozmowy kwalifikacyjne – możemy zostać osądzeni o niedojrzałość i infantylny gust.

Szeroki wybór perfum kwiatowych możemy znaleźć zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej – na pewno znajdziemy coś, co skradnie nasze serce.

Więcej na temat perfum można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/