Brak komentarzy

Co zrobić z nadmiarem perfum?

Każdy miłośnik perfum chce posiadać jak największą kolekcję zapachów. Zakupy w perfumerii kończą się zazwyczaj bardzo owocnie. Kupujemy kolejne flakony, chociaż wydawać by się mogło, że mamy ich już nadmiar. Często nie potrafimy opanować się manii posiadana i stale poszerzamy swoją kolekcję zapachów. Każdy z nas jednak zna powiedzenie, co za dużo, to nie zdrowo – sprawdza się ono również w przypadku perfum. Warto raz na jakiś czas odświeżyć swoją kolekcję i pozbyć się z niej tych zapachów, które mimo wcześniejszego uwielbiania, po jakimś czasie zaczęły przyprawiać nas o mdłości i w efekcie leżą w ogóle nie używane. W dzisiejszym artykule zdradzamy, dlaczego warto to zrobić.

Nieużywane perfumy – warto się z nimi rozstać?

Za perfumy, które teraz nie do końca do nas przemawiają musieliśmy zapłacić. Niektóre, markowe pachnidła potrafią naprawdę wiele kosztować i szkoda by było, by marnowały się nieużywane. Z pewnością są osoby, którym dane pachnidło przypadłoby do gustu i z którego zrobiliby większy pożytek dlatego warto pomyśleć o sprzedaży zapachu. Nie dość, co pozbędziemy się czegoś, co tylko zbiera kurz to jeszcze zyskamy trochę pieniędzy. Ofertę perfum można wystawić zarówno za pomocą portali aukcyjnych jak i mediów społecznościowych.

Kolejnym powodem, który powinien zachęcić nas do porządków, jest fakt, że perfumy, które długo leżą a dodatkowo są nieodpowiednio przechowywane tracą swoje właściwości, wietrzeją i stają się mniej intensywne.

By nie popaść w manię kupowania perfum i nie wybierać zapachów, które po jakimś czasie okażą się kompletnie nietrafione, decyzja o nabyciu pachnidła powinna być dokładnie i dobrze przemyślana. Sam aromat powinniśmy testować we własnych czterech kątach – w perfumerii ogrom unoszących się, innych zapachów może nie pozwolić nam na realne ocenienie charakteru perfum, które nas interesują. Wtedy na pewno zmniejszy się ilość zapachowych wpadek a nasza kolekcja będzie składać się z prawdziwych perełek, które idealnie wpasowały się w nasz gust.

Artykuł o podobnej tematyce można przeczytać na stronie https://perfumeriada.pl/czy-warto-pozbywac-sie-nieuzywanych-perfum/