Brak komentarzy

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Piękne i gładkie ciało to coś, o czym marzy każda kobieta. Metod depilacji jest bardzo wiele – panie często sięgają po plastry, maszynki, pianki do golenia czy elektryczne depilatory. Nierzadko jednak okazuje się, że nie służą one najlepiej naszej skórze. W takim wypadku wybawieniem okazuje się niezwykle popularna w ostatnim czasie metoda – depilacja laserowa.

 

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie owłosienia Rzeszów, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień a także wrastającymi włoskami czy stanami zapalnymi. Jest to niezwykle skuteczna metoda dająca doskonałe i przede wszystkim długotrwałe efekty. Depilacja laserem nie tylko pomaga pozbyć się niechcianego owłosienia ale także leczy skórę.

Do zabiegu depilacji laserowej najczęściej wykorzystywany jest laser diodowy. Doskonale sprawdza się on w przypadku kobiet o jasnej i średniej karnacji. Jego światło pochłania melanina obecna w mieszku włosowym, który w następnej fazie ulega uszkodzeniu.

 

Czy depilacja laserowa może zaszkodzić i kiedy nie należy jej wykonywać?

Wiele pań przed zabiegiem zadaje sobie pytanie, czy jest on bezpieczny. Przenikająca przez skórę wiązka światła niszczy mieszki włosowe ale w żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasz naskórek. Nie jest to jednak całkiem bezbolesna depilacja. Powoduje ona dyskomfort w postaci delikatnego pieczenia bądź szczypania w miejscu naświetlanym przez laser. Nasilenie tych dolegliwości może być różne w zależności od danej osoby oraz jej wrażliwości na ból.

Warto również wspomnieć o tym, że należy spełniać określone kryteria, by móc poddać się zabiegowi. Trzeba dokładnie zapoznać się z listą przeciwwskazań. Jednym z nich jest opalona skóra czy zażywanie leków światłouczulających. Oprócz tego z zabiegu depilacji laserowej powinny również zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby po przebytych nowotworach. Przeciwwskazaniem są także infekcje wirusowe, grzybiczne czy bakteryjne skóry, w okolicy z której chcemy pozbyć się zbędnego owłosienia.