Brak komentarzy

Czy można usunąć makijaż permanentny? Jak to zrobić?

Na wykonanie permanentnego makijażu decyduje się coraz więcej kobiet. Rozwiązanie to jest wyjątkowo wygodne i praktyczne, a przy tym zapewnia bardzo dobry efekt wizualny. Aby zyskać gwarancję wykonania trwałego makijażu zgodnie z oczekiwaniami, warto skorzystać z usług specjalistów o odpowiedniej renomie. Jeżeli jednak efekty ich pracy nie spodobają się klientce, może ona zdecydować się na korektę lub cofnięcie procedury. Nowoczesne metody zabiegowe pozwalają na usunięcie makijażu, który jest np. zbyt mocny lub posiada nieodpowiedni kształt.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Obecnie usuwanie makijażu permanentnego najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego lasera. Nowoczesne urządzenia pozwalają na bezpieczne i nieinwazyjne pozbycie się trwałego make-upu, niezależnie od miejsca jego wykonania. Do szczególnie polecanych rozwiązań należy laser Harmony XL Pro Q-Switch, który emituje wiązkę światła do skóry właściwej. Długość fali dobierana jest do rodzaju makijażu permanentnego, a także wykorzystanego w nim barwnika. Komórki barwnikowe efektywnie pochłaniają światło lasera, co prowadzi do ich rozbicia na drobne fragmenty. Ulegają one następnie wchłonięciu przez barwnikowe komórki zwane makrofagami, po czym usuwane są z organizmu. Laser Q Switch stymuluje procesy regeneracyjne i immunologiczne skóry, dzięki czemu może ona przejść szybszą odnowę.

Przebieg usuwania makijażu permanentnego

Usunięcie pigmentu makijażu permanentnego rozpoczyna się już bezpośrednio po wykonaniu zabiegu laserowego. Proces ten trwa jednak nieco dłużej, a barwnik stopniowo zanika w ciągu paru miesięcy. W zależności od jego rodzaju, zastosowanie znajdują różne długości wiązki lasera. Ciemniejsze barwniki w rodzaju czarnego, granatowego i niebieskiego są w stanie pochłaniać fale o długości 1064 nm, podczas gdy zielone, żółte i czerwone barwniki wymagają wykorzystania fal o długości 523 nm. Zabieg usuwania makijażu permanentnego nie jest bolesny, ze względu na zastosowanie maści znieczulającej. Pacjentka odczuwa jedynie niewielki dyskomfort, a po zakończeniu procedury może od razu powrócić do normalnych aktywności.

Przygotowanie do zabiegu usuwania makijażu permanentnego

Zastosowanie Harmony XL Pro Q-Switch jest bezpieczne i bardzo skuteczne, jednak zabieg z jego wykorzystaniem wymaga odpowiedniego przygotowania. Na skórze nie mogą znajdować się żadne zmiany alergiczne lub chorobotwórcze, a w przypadku ich wykrycia niezbędne jest podjęcie leczenia. Przeciwwskazaniem jest też korzystanie z solarium lub opalanie na słońcu, dlatego przynajmniej na kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z tych aktywności. Laseroterapię oferuje klinika Anlaya, z której usług skorzystać mogą mieszkańcy miasta Warszawa i okolic. Harmony XL Pro Q-Switch pozwala też na laserowe usuwanie tatuażu i bardzo dobrze radzi sobie zarówno ze starszymi, jak i świeżymi barwnikami. W ten sposób pozbyć można się nieestetycznego lub niepoprawnie wykonanego malunku na skórze. Z pomocą laseroterapii da się przeprowadzić nawet usuwanie kolorowych tatuaży, niezależnie od ich wielkości.

Efektywność i zalecenia pozabiegowe

Efektywność zabiegu laserem zależy od rozmiaru, wielkości i jakości wykonanego makijażu permanentnego, a także rodzaju barwnika oraz indywidualnych predyspozycji pacjentki. W niektórych przypadkach uzyskanie zadowalającego rezultatu może wymagać wykonania kilku zabiegów. Jeżeli zachodzi taka konieczność, pomiędzy poszczególnymi sesjami należy zachować kilkutygodniowy dostęp. Usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego metodą laserową może doprowadzić do pojawienia się drobnych strupków, które po kilku dniach odpadają. Po zabiegu skóra staje się lekko podrażniona, obrzęknięta i zaczerwieniona, dlatego należy unikać korzystania z sauny, basenu i solarium. W razie konieczności twarz można smarować kremami regenerującymi, łagodzącymi i nawilżającymi. W miejscu usuniętego barwnika może się pojawić jaśniejsza plama, jednak jest to reakcja całkowicie prawidłowa. Zmiany z czasem zanikają, dzięki czemu koloryt powraca do prawidłowego poziomu i wyrównuje się.