Brak komentarzy

Czy wiemy co oznacza pojęcie bottler?

Ogrom zapachów dostępnych w perfumeriach często sprawia, że nie możemy zdecydować się na zakup swojego wymarzonego pachnidła. Testujemy dziesiątki zapachów a i tak nie możemy nic wybrać. Jak wiadomo, aplikacja perfum na skórze pozwoli nam najlepiej poznać charakter kompozycji. Skrapiamy nadgarstki, szyję, dekolt, aż w pewnym momencie okazuje się, że na naszym ciele zaczyna brakować miejsca do testowania kolejnych perfum. Wówczas najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się użycie bottlera. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, czym właściwie jest.

Co kryje się pod pojęciem bottler?

Bottler to słowo pochodzące z języka angielskiego. W tłumaczeniu na język polski oznacza bibułę bądź suszkę. W branży perfumiarskiej pojęcie to stosowane jest do opisania niewielkiego papierka, najczęściej w kolorze białym którego używamy do testowania perfum. Kiedyś używany był on głównie przez perfumiarzy podczas tworzenia nowej kompozycji, dzisiaj bottlery dostępne są w praktycznie każdej perfumerii – większość osób aplikuje interesujący ich zapach właśnie na bottler.

Bottler powinien posiadać odpowiednią długość, szerokość jak również grubość. Niezwykle ważny jest również rodzaj papieru: nie może on być zbyt cienki ponieważ po aplikacji pachnidła stanie się miękki i wiotki.

Nie bez znaczenie pozostaje także kolor bottlera. Najlepiej sprawdza się ten w jasnych kolorach. Umożliwia to podczas testowania pachnidła zapisane jego nazwy jak również składników. Często zdarza się tak, że będąc w perfumerii nakładamy na siebie kilka perfum i ciężko jest odtworzyć w pamięci wszystkie ich nazwy. Wtedy właśnie warto sięgać po bottlery z zapiskami. Produkowane są również w bottlery w kolorze czarnym – mimo że dobrze prezentują się pod względem wizualnym to są bardzo niepraktyczne.

Papierki do testowania perfum najczęściej spotykane są w trzech różnych kształtach: prostokąta, łezki bądź pipety.

Artykuł o podobnej tematyce można przeczytać na stronie https://perfumyizapachy.pl/czym-wlasciwie-jest-bottler/