Brak komentarzy

Dermatologia estetyczna – czas pozbyć się popękanych naczynek!

Defekty skóry mogą mieć bardzo różne podłoża. Niektórzy ludzie cierpią na nie na podłożu genetycznym, lecz wiele z nich jest nabyta. Nie ma sensu męczyć się, usiłując ukryć niedoskonałości pod warstwą makijażu, fryzurą lub na inne, średnio skuteczne sposoby, kiedy tak naprawdę zdecydowana większość z nich może zostać zlikwidowana permanentnie, na przykład poprzez laserowe usuwanie naczynek – wystarczy dobry specjalista!

Co powoduje poszerzone naczynka?

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się osoby dążące do pięknej, czystej i delikatnej skóry, są widoczne naczynka. Te mogą wyglądać jak wszystko od drobnych, ledwie widocznych plamek, aż po wyraźne defekty skóry, w sprawie których warto skontaktować się z dermatologiem. Chociaż rozszerzone naczynka mogą wystąpić samoistnie, to możemy nieumyślnie wejść w kontakt z mnóstwem czynników, jakie sprzyjają ich powstawaniu i rozwojowi.

Wymieniamy tu, między innymi:

  • Częstą i wydłużoną ekspozycję na światło UV – niezależnie od tego, czy mowa tu o solarium, czy zwykłym spacerze w słońcu, intensywne promieniowanie bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry może prowadzić do powstawania naczynek bądź rozwoju tych obecnych.
  • Niektóre leki, suplementy i substancje chemiczne – konkretne specyfiki, a mianowicie sterydy i środki na nich oparte, mogą prowokować rozwój i powstawanie poszerzonych naczynek. Efekty rzadko są widoczne natychmiastowo, dlatego większość osób orientuje się dopiero wtedy, gdy naczynka osiągają problematyczne rozmiary.
  • Niekorzystne warunki atmosferyczne – jeśli obawiamy się o swoją skórę, podczas wyjątkowo złej pogody lepiej jest pozostać w domu. Intensywny wiatr lub silne wahania temperatur prowadzą do mikrouszkodzeń skóry, a co za tym idzie, wywoływania oraz intensyfikacji naczynek.

Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu naczynek?

Jak widać, problem ten może dosięgnąć każdego z nas, lecz często prewencja nie wchodzi w grę. Jeśli musimy zmagać się z poszerzonymi naczynkami, szczególnie w okolicach twarzy, warto zastanowić się nad skuteczną metodą ich usuwania. Aby zapewnić sobie najlepsze efekty, rozsądnie jest skierować się do fachowca.

Większość profesjonalnych dermatologów, a w szczególności specjalistów z zakresu estetyki, z pewnością poleci nam zabieg laserowego usuwania naczynek w Warszawie. Jest to jedna z najszybszych i najprostszych metod radzenia sobie z tymi defektami, likwidując je w zaledwie kilka chwil.

Jeśli dany pacjent nie ma przeciwwskazań, specjalista dobiera parametry naświetlenia, a następnie wystawia problematyczne naczynko na działanie wiązki lasera. Ta dociera do zniekształconych warstw skóry i gwałtownie podgrzewa zdeformowane naczynko i znajdującą się w nim krew, szybko prowadząc do jego skurczenia oraz trwałego zamknięcia, na stałe pozbywając się irytującej plamki.