Brak komentarzy

Flakon po zużytych perfumach – od razu do kosza?

Piękny zapach potrafi nie tylko pobudzić nasze zmysły ale również poprawić nasze samopoczucie. Często także pomaga nam się zrelaksować, odprężyć i nabrać sił do działania. Są zapachy, które urzekają nas od razu, do innych musimy się przekonać, a jeszcze inne budzą w nas odrazę. Zawsze jednak trafimy na zapach, który wpasuje się w nasze gusta i którym będziemy chcieli otulać się każdego dnia. Z tego właśnie względu często odwiedzamy drogerie czy przeglądamy ofertę perfumerii internetowej by znaleźć wymarzony zapach dla siebie. Jeśli już go znajdziemy możemy do woli delektować się pięknym zapachem ale często także oryginalnym i eleganckim flakonikiem, który dodatkowo skłania nas do zakupu perfum. Niektóre buteleczki potrafią być naprawdę wykonane z fantazją i kunsztem, przez co ciężko nam się z nimi rozstawać. Flakon, po zużytych perfumach możemy jednak wykorzystać na kilka sposobów.

Jak wykorzystać flakon po zużytych perfumach?

Flakon najlepiej sprawdzi się jako element dekoracyjny. Jeśli buteleczka jest dość duża i skradła nasze serce pod względem wizualnym możemy używać jej jako wazonu i włożyć do niej pojedyncze kwiaty dodając jej jeszcze większego uroku. Ciekawie prezentujący się flakonik może służyć nam także jako zasilenie kolekcji starszych, urokliwych buteleczek. Wystarczy ułożyć go na toaletce – efekt cieszący oko gwarantowany. Jeśli szkło flakonu jest bezbarwne, możemy dodatkowo umieścić w nim ozdobne drobinki czy kamienie.

Niektóre osoby decydują się także na sprzedaż flakonu, szczególnie jeśli posiada on wartościowe kamienie czy chociażby złote elementy. Ofertę najlepiej wystawić na portalach ogłoszeniowych typu OLX bądź Allegro. Za niektóre fantazyjne buteleczki trzeba naprawdę słono zapłacić.

Jeśli nie chcemy wyrzucać naszego flakonu a nie wiemy co z nim zrobić, warto poszperać trochę w sieci i zaczerpnąć inspiracje ze stron i filmików z serii DIY. Może akurat któryś z pomysłów przypadnie nam do gustu?

Jak więc widać, kończące się perfumy nie oznaczają że musimy rozstać się z naszym ulubionym flakonem.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/