Brak komentarzy

Jak utrzymać czystość i świeży zapach w łazience?

Łazienka to pomieszczenie, o którego higienę należy dbać w sposób szczególny. Toaleta, brodzik, wanna czy umywalka to miejsca, na których bowiem gromadzą się szkodliwe bakterie. Regularne i dokładne sprzątanie łazienki pozwoli jednak całkowicie je wyeliminować, a także zapewnić zawsze świeży i przyjemny zapach w pomieszczeniu.

Urządzenia sanitarne znajdujące się w łazience to miejsca, gdzie gromadzi się najwięcej bakterii. W utrzymaniu ich perfekcyjnej czystości pomogą specjalistyczne środki, np.: płyny dezynfekujące, zawieszki do toalety, spraye do czyszczenia zlewu oraz pachnące preparaty do mycia podłóg.

Gotowe środki do mycia łazienki

Drogerie internetowe oferują bogaty wybór różnego rodzaju gotowych środków czyszczących. Do utrzymania nieskazitelnej czystości w łazience, zwłaszcza toalety, niezbędny jest preparat o działaniu dezynfekującym i antybakteryjnym. Najlepiej, aby jego opakowanie wyposażone było w zakrzywiony dozownik, który ułatwia aplikację płynu w trudno dostępnych miejscach we wnętrzu muszli klozetowej. Do czyszczenia łazienki świetnie sprawdzają się również uniwersalne preparaty myjące, którymi można myć zarówno kabinę prysznicową, wannę, zlewozmywak, jak i armaturę. Tego typu środki skutecznie usuwają bieżące zabrudzenia, ale także kamień i osady z mydła, a dodatkowo pozostawiają na czyszczonej powierzchni świeży i przyjemny zapach.

Domowe preparaty do czyszczenia łazienki

Zwolennicy naturalnych środków czyszczących mogą skorzystać z domowych sposobów na utrzymanie łazienki w czystości. Jednym z nich jest roztwór z wody i octu spożywczego, który rewelacyjnie oczyści zabrudzone płytki łazienkowe, zlewozmywak, lustro, okna, a nawet podłogę. Z kolei sposobem na brudne fugi jest mieszanka z wody, sody oczyszczonej i odrobiny soku z cytryny, która nie tylko oczyści, ale przywróci naturalną biel przestrzeni między kafelkami w łazience. Warto także zadbać wszelkiego rodzaju półki w łazience i regularnie przecierać je, np. ściereczką nasączoną płynem typu multisurface, który zapobiega ponownemu osadzaniu się kurzu.

Świeży zapach w łazience

Regularne porządki i dokładne mycie urządzeń sanitarnych są niezbędne, aby w łazience utrzymać świeży zapach. W pomieszczeniu warto również zastosować gotowy odświeżacz powietrza, np. w postaci żelowych kulek nasączonych zapachowym środkiem bądź drewnianych patyczków w ozdobnych wazonach. Świeży zapach w łazience zapewni także umieszczenie w muszli klozetowej specjalnej zawieszki. Produkt uwalnia delikatny zapach, a jednocześnie środek dezynfekująco-wybielający, dzięki czemu przy każdym spłukaniu można zadbać również o czystość toalety.

Armatura bez zacieków, błyszczące kafelki łazienkowe, toaleta bez osadów i świeży zapach w łazience świadczą o tym, że w pomieszczeniu jest czysto i higienicznie. Korzystanie z posprzątanej łazienki jest również o wiele przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia. Warto zatem dbać o jej higienę regularnie, skupiając najwięcej uwagi na miejsca, gdzie gromadzi się najwięcej szkodliwych bakterii i zarazków takich jak: toaleta, brodzik, umywalka, wanna.