Brak komentarzy

Jak wybierać perfumy biorąc pod uwagę rodzaj naszej skóry?

Wiele osób wybierając swój wymarzone perfumy, podczas zakupu kieruje się tylko i wyłącznie jego zapachem. Jeśli aromat przypadnie nam do gustu a do tego będzie trwały i długo wyczuwalny na skórze z pewnością zdecydujemy się na takie pachnidło. Tym czasem kryteriów wyboru powinno być znacznie więcej. Mowa tu chociażby o rodzaju skóry. Dzisiaj podpowiadamy, jakie perfumy powinny wybierać osoby, borykające się z problemem suchego naskórka.

Skóra takich osób jest zazwyczaj szorstka i nie przyjemna w dotyku. Często także się łuszczy i brakuje jej elastyczności. Trzeba się sporo napracować by nadać jej odpowiednie nawilżenie. Podstawą są oczywiście zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem balsamów i maseł do ciała. Warto również stosować olejki, które mają zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Oprócz doboru odpowiednich kosmetyków, musimy również pamiętać o tym, by skrapiać nasze ciało odpowiednimi perfumami.

Co najlepiej sprawdzi się w przypadku suchej skóry?

Jeśli borykamy się z problemem suchego i szorstkiego naskórka wybierajmy najlepiej pachnidła pozbawione alkoholu. Czasami jednak jest to nie lada wyzwanie i ciężko znaleźć swój ulubiony zapach, który nie posiadałby alkoholu. W takim wypadku należy całkowicie zrezygnować ze stosowania wód kolońskich i toaletowych. Co prawda, są one nieco tańsze niż woda perfumowana ale mogą dodatkowo przesuszać naszą skórę.

Posiadaczki suchego naskórka w trakcie ciepłych, letnich dni powinny wybierać delikatne i subtelne zapachy. Gdy na dworze jest gorąco i żar leje się z nieba istnieje zdecydowanie większe ryzyko, że nasza skóra stanie się czerwona i podrażniona. Z tego właśnie względu lepiej unikać pachnideł, które w swoim składzie zawierają wiele składników chemicznych. Dajmy skórze odpocząć i nie obciążajmy jej dodatkowo kosmetykami, które na pewno nie poprawią jej kondycji.

Zamiast perfum poleca się także używanie zapachowych mgiełek do ciała. Są one znacznie delikatniejsze i mniej szkodliwe dla naszej skóry.

Wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak spory, że z pewnością znajdziemy zapach, który nie tylko urzeknie nasz nos ale również będzie dobrze współgrał z naszą skórą.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/