Brak komentarzy

Jakie perfumy dla nastolatki?

Kiedyś dzieci i nastolatki nie używały perfum. Od kilku lat jednak butiki są pełne propozycji dla każdej grupy wiekowej. Co dla nastolatki?

Nastolatki też chętnie używają perfum, choć zwykle są to zapachy nieco inne, niż te wybierane przez rodziców. Mniej ciężkie i z innymi nutami zapachowymi. Nastolatki nie przepadają zwykle za poważnym piżmem, ambrą czy kadzidłem. Poza tym takie nuty zwyczajnie nie pasują do szkoły.

Zamiast tego młodzież woli bardziej świeże aromaty, takie jak te owoców czy kwiatów. Popularne tony to stokrotka czy truskawka. Młodzi lubią też nieoczywiste zestawienia, stąd w takich perfumach często pojawia się pieprz czy ogórek, które przełamują jednoznacznie owocowe nuty.

Jeśli chodzi o nastolatki, to równie ważne, co sam zapach, jest opakowanie. W cenie są kolorowe kompozycje z zabawnymi akcentami, a młoda osoba raczej nie ucieszy się z ciężkiego flakonu zawierającego ciemne perfumy. Woda toaletowa będzie też lepsza, niż perfumy, bo jest tańsza, więc można jej używać obficie, a do tego nie będzie jej żal, gdy buteleczka się zgubi lub zbije.