Brak komentarzy

Jakie składniki tworzą zielone nuty zapachowe w perfumach?

O tym, że perfumy dzielą się na różne grupy zapachowe wie praktycznie każdy. Wybierając się do drogerii w poszukiwaniu swojego ulubionego zapachu najczęściej ograniczamy obszar testowania pachnideł do jednej grupy zapachowej, która szczególnie jest w naszym guście. Podczas gdy jedni lubują się w aromatach owocowych, inni chętnie będą sięgali po perfumy szyprowe.

Wybór odpowiedniego dla siebie zapachu jest kwestią bardzo indywidualną – gustów jest tyle, ile ludzi na świecie. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy ziołowe nuty zapachowe. Wyjaśniamy, czym się charakteryzują i jakie składniki najczęściej je tworzą.

Czym charakteryzują się zielone nuty zapachowe?

Nuty ziołowe inaczej nazywane są także nutami zielonymi perfum. Jak sama nazwa wskazuje do ich produkcji używa się wyciągów z łodyg jak również innych, zielonych części roślin. Aromaty te mają charakteryzować się silną, roślinną bądź ziołową wonią.

W perfumach zielonych mogą znaleźć się chociażby olejki eteryczne pozyskiwane z liści, egzotycznych roślin czy kwiatów jak również ziół. Zielone nuty zapachowe to także perfumy, które określa się mianem paprociowych. W składzie takich pachnideł można znaleźć mech dębowy czy paczulę. Jeśli chodzi o zioła, najczęściej do produkcji perfum wykorzystuje się koperek, majeranek czy miętę.

Perfumy o zielonych nutach zapachowych kojarzą nam się przede wszystkim z naturą i aromatem świeżo ściętej trawy. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zachwycać swoim zapachem wszystkich w otoczeniu ale niejednocześnie nie lubią zbyt wyrazistych i ciężkich akcentów. Dodatek nut zielonych w perfumach, potrafi sprawić, że stają się one orzeźwiające i świeże. Często łączone są z wyrazistymi akordami drzewnymi bądź korzennymi, które są ciepłe i dla niektórych mogą okazać się zbyt przytłaczające. Zielone nuty zapachowe doskonale je równoważą i tworzą przytulny ale nie ciężki aromat.

Zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej wybór perfum zielonych jest ogromny – każdy znajdzie coś, co wpasuje się w jego gust.

Więcej na temat perfum można znaleźć na stronie https://blog.esentire.pl/