Brak komentarzy

Japońskie peelingi – odkryj ich sekret!

Na początek przybliżę wam pojęcia peelingu, mimo, że pewnie większość z was doskonale je zna. 🙂

Peeling to nic innego, jak zabieg złuszczania martwego naskórka. W kosmetyce i dermatologii jest również nazywany eksfoliacją, abrazją lub ablacją. Dzięki tej prostej czynności poprawiamy widocznie kondycję skóry wygładzając ją oraz rozjaśniając. I w sumie to tyle. Teraz przejdę do konkretnego omawiania japońskich peelingów, gdyż to właśnie one stanowią sekret tak pięknej cery Japonek.

Możemy się zatem spotkać z różnymi peelingami. Wyróżniamy peeling enzymatyczny, peeling kwasami, peeling gommage oraz peeling żelowy-,,kłaczkowy”.

Peeling enzymatyczny

Przeznaczenie: cera sucha, wrażliwa, naczyniowa, atopowa, skłonna do podrażnień

Preparat ten nie ma w swoim składzie drobinek ścierających. Złuszczanie naskórka odbywa się, dzięki zawartym w nim enzymom roślinnym, które rozpuszczają warstwę rogową. Nie wywołuje on podrażnień skóry oraz nie powoduje pękania naczynek. Najbardziej znany z tego rodzaju peelingów to Kanebo Suisai Beauty Clear Powder Peeling. Jest on w formie kapsułek wypełnionych delikatnym pudrem. Można go stosować codziennie, również podczas podróży, gdyż dzięki swojej formule jest bardzo wygodny.

Peeling kwasami

Przeznaczenie: cera normalna

Peeling ten powoduje działanie oczyszczające za pomocą kwasu w nim zawartego. Usuwa również zanieczyszczenia, dzięki czemu skóra może odpowiednio się odżywić. Powoduje on także odetkanie porów. Z tego typu preparatów polecam peeling w mydle z kwasami owocowymi AHA i BHA firmy Meishoku Det Clear lub peeling w postaci lotionu z kwasami AHA firmy BCL AHA Clear Peeling Lotion.

Peeling gommage

Przeznaczenie: cera wrażliwa, skóra ze skłonnością do rumienia i podrażnień

Jest to jeden z najbardziej łagodnych peelingów. Należy go wykonywać regularnie minimum raz w tygodniu. Zawarte w jego składzie enzymy pod postacią wyciągów z owoców delikatnie usuwają martwy naskórek. Peelingi te rewelacyjnie zmniejszają łojotok rozjaśniając tym samym cerę i genialnie ją oczyszczając. Z tego typu preparatów polecam np. Rosette Gommage Moist Peeling Gel.

Peeling żelowy – ,,kłaczkowy”

Przeznaczenie: do cery wrażliwej, trądzikowej, naczynkowej

Ten peeling ma innowacyjną formułę, która po nałożeniu i wmasowaniu z żelu zmienia się w ,,kłaczki”. One perfekcyjnie usuwają złuszczony naskórek oczyszczając pory. Należy go stosować dwa razy w tygodniu na osuszoną cerę. Ten kosmetyk cechuje wydajność oraz delikatność. Z tego typu peelingów polecam Cure Natural Aqua Gel.

Same więc widzicie, że na pewno uda Wam się dobrać odpowiedni dla siebie peeling, dzięki czemu Wasza cera będzie idealna jak u Japonek.