Brak komentarzy

Kosmetyk niedoceniany znany niewielu-sole do kąpieli

Zacznę od tego, że ja je wprost uwielbiam. Nie tylko ze względu na szereg pozytywnych właściwości, jakie oferują, ale również za to, że sprawiają, iż moja kąpiel staje się pełna odprężenia i relaksu. Naprawdę miło jest po ciężkim dniu lub tygodniu wrócić do domu i zanurzyć się w wannie w aromatycznej kąpieli, gdzie panuje cisza i spokój i można się ot tak, po prostu zaszyć i o niczym nie myśleć.

Sole do kąpieli to nie jest wynalazek, który odkryto dopiero wczoraj, miesiąc temu czy rok. Jej właściwości są znane już od wielu, wielu lat, tylko czasami bywają zapomniane, dlatego ja Wam dziś o nich przypomnę. Zacznijmy, jednak od tego, że rodzajów soli do kąpieli jest wiele. Poczynając od tych pozyskiwanych z Morza Martwego, Morza Śródziemnego, czy Morza Bali przez sól himalajską czy Epsom. Każda z nich ma inne właściwości.

Sole wydobywane z Morza Martwego, które są chyba najbardziej popularne przeciwdziałają alergii, łuszczycy, trądzikowi oraz egzemie. Działają również kojąco w wypadku małych podrażnień oraz stanów zapalnych. Ich celem jest głównie głębokie oczyszczanie.

Sole wydobywane z Morza Śródziemnego różnią się od soli z Morza Martwego jedynie grubością kryształów, natomiast sole z Morza Bali mają szary odcień i ich główną cechą jest to, że znakomicie pochłaniają zapachy.

Sól himalajska wydobywana w Pakistanie łagodzi reumatyzm i choroby stawów. Pozytywnie wpływa także na problemy ginekologiczne, różne infekcje oraz podrażnienia. Przede wszystkim oczyszcza ona jednak organizm z toksyn.

Sól Epsom jest pozyskiwana w  wyniku odparowywania wody mineralnej ze źródeł bijących nieopodal miejscowości Epsom w Anglii. Ma wiele zalet od wspomagania układu krwionośnego, przez łagodzenie skutków stresu, po bardzo dobry wpływ na koncentrację i skurcze mięśni.

Sole mają różne kolory i zapachy, ja najczęściej wybieram pomarańczową o grubszych kryształach, gdyż bardzo ją lubię. Mają one jednak tyle odcieni i zapachów, że na pewno znajdziesz swój ulubiony. Ja ze swojej perspektywy mogę jeszcze powiedzieć, że po kąpieli w solach moje samopoczucie jest bardzo dobre, skóra staje się miękka, nawilżona i odżywiona oraz czuję przypływ energii i niesamowite odprężenie. Zdecydowanie polecam!