Brak komentarzy

Kozieradka – Naturalny Stymulant Wzrostu Włosów

Długie, lśniące, grube włosy to marzenie każdej z Nas. Mamy na to sposób i do tego w stu procentach naturalny – Kozieradka.

Kozieradka to  gatunek rośliny zielnej z rodziny bobowatych. Inne nazwy zwyczajowe: fenegryka, greckie siano, kozioroźnik, boża trawka. Łacińska nazwa foenum-graecum oznacza „greckie siano”. Rodzimym obszarem jej występowania jest Azja i Europa Wschodnia. W Polsce roślina zawlekana i przejściowo dziczejąca z upraw.

Ta niepozorna zielona roślina posiada cenne składniki, które w naturalny sposób chronią wrażliwą skórę głowy, zapobiegając podrażnieniom i łupieżowi. Zapachem przypomina maggi co może delikatnie odstraszać ale skuteczność jej mówi za siebie.Dzięki stosowaniu kozieradki cebulki włosów staja się zdrowe i mocne. Niektóre osoby stosujące rośline zauważył w ciągu  miesiąca wzrost włosów aż do 3 cm.

Same możemy tworzyć olejki czy tzn wcierki z kozieradki, natomiast jest to długotrwałe i pracochłonne. Na szczęście na rynku można bez problemu kupić gotowe oleje i wcierki z wyciągu z tej cudownej rośliny. 

 Kozieradka stosowana jest również na skóre twarzy  jako składnik preparatów dedykowanych dla cery łojotokowej i trądzikowej. Wykazuje też działanie wygładzające zmarszczki. Na biust gdyż zawiera fitoestrogeny, które działają podobnie jak naturalne żeńskie hormony mające bezpośredni wpływ na wygląd i kondycję biustu.