Brak komentarzy

Łączenie perfum z dezodorantem

By zapach perfum skradł nasze serce i eksponował się na naszym ciele tak, jakbyśmy tego chcieli musimy zwrócić uwagę na kilka, dość istotnych detali. Przede wszystkim należy pamiętać o to, by odpowiednio aplikować nasz ulubiony zapach. Po drugie: używać perfum biorąc pod uwagę okazję jak również panującą porę roku. Ważne jest również to, by do pachnidła dobierać odpowiednie kosmetyki, których stosujemy na co dzień. Dzisiaj pod lupę bierzemy dezodorant. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że muszę one być idealnie dopasowane by tworzyły spójną i harmonijną całość. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, co zrobić by nie popełnić zapachowych wpadek.

Jaki dezodorant wybrać do naszych perfum?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym tak właściwie różnią się od siebie antyperspirant i dezodorant. To dwa zupełnie inne produkty, które pełnią inne funkcje. Dezodorant odświeża nasze ciało i daje nam poczucie świeżości. W trakcie upałów czy podróży, dobrze jest mieć pod ręką swój ulubiony dezodorant by w odpowiedniej chwili móc go zaaplikować i poczuć powiew świeżości.

Antyperspirant ma za zadanie blokować produkcję gruczołów łojowych i tym samym chronić nas przed nieprzyjemnych zapachem potu. Antyperspiranty zazwyczaj są bezwonne. Po ich aplikacji możemy jednak wyczuć delikatny zapach, który tworzy się pod wpływem ciepła naszego ciała. Warto wybierać dezodoranty, w których sól glinu się nie krystalizuje i tym samym nie zostawia brzydkich plam na naszych ubraniach. Niektóre dezodoranty posiadają w składzie witaminy, które dodatkowo pielęgnują nasze ciało – warto właśnie po takie sięgać.

Wybierając odpowiedni dla siebie dezodorant, starajmy się wybierać produkty z jednej linii zapachowej. Dzięki temu wzmocnimy aromat naszych perfum i uczynimy go bardziej intensywnym. Jeśli natomiast nie uda nam się znaleźć dezodorantu, o identycznym zapachu co nasze perfumy, wybierzmy sztyfty bądź spraye bezzapachowe.

W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak spory, że ze znalezieniem idealnego połączenia nie powinniśmy mieć problemu.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/