Brak komentarzy

Lasery pikosekundowe – laserowa rewolucja

Laseroterapia to dziś najnowocześniejszy, ale i najmniej inwazyjny sposób na pozbycie się naprawdę wielu problemów, przede wszystkim skórnych. Początkowo leczenie laserami kojarzyło się z bólem i nieprzyjemnym pieczeniem, ale to już przeszłość. Dynamiczny rozwój technologiczny pozwolił na stworzenie urządzeń całkiem bezpiecznych i bezbolesnych. Przełomowym momentem dla medycyny estetycznej było stworzenie laserów pikosekundowych, które maksymalnie skróciły okres rekonwalescencji.

Czym są lasery pikosekundowe?

W polskich gabinetach medycyny estetycznej niestety wciąż trudno znaleźć lasery pikosekundowe, nam jednak się udało. Klinika Miracki w swojej ofercie ma dwa nowoczesne urządzenia – Discovery Pico oraz PicoSure, dlatego to specjalistów z tej właśnie kliniki zapytaliśmy, czego spodziewać się po tych laserach. „To rewolucyjna technologia – odpowiadają. – Impuls wykorzystanego w nich światła jest tysiąckrotnie krótszy niż w laserach starszej generacji. Pigment jest rozbijany i usuwany bez uszkadzania naskórka, nie ma więc ryzyka powstania blizn. Lasery pikosekundowe dają bardzo duże możliwości terapeutyczne, dlatego chętnie je rekomendujemy” – dodają. Ponadto technologia pikosekundowa zmniejsza do minimum konieczność powtarzania zabiegów.

PicoSure skutecznie usuwa blizny

PicoSure daje niesamowite efekty działania dzięki zastosowaniu nowatorskiej i całkiem unikatowej technologii najkrótszej wiązki laserowej. Umożliwia to przeprowadzanie zabiegów cechujących się ogromną skutecznością, szybkością i skracających do minimum czas rekonwalescencji po zabiegach. Zdumiewające, że tak dobre urządzenie wciąż jest w Polsce rzadkością. PicoSure doskonale usuwa niechciane tatuaże i makijaż permanentny, ale nie tylko. Umożliwia również bezpieczne i szybkie odmłodzenie skóry, a także pozbycia się blizn potrądzikowych, plam starczych oraz rozstępów. Podstawą jego działania jest ultrakrótka fala światła laserowego, która działa błyskawicznie, precyzyjnie i głęboko. Zapobiega to przegrzaniu skóry, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Impulsy lasera, wnikając do głębokich partii skóry, stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych, zagęszczając skórę. Dzięki temu zyskuje ona na sprężystości, wywołując efekt liftingujący.

Bez rozstępów z Discovery Pico

Discovery Pico jest nieco popularniejszą opcją w Polsce, ale wciąż niewiele gabinetów estetycznych postanowiło dołączyć go do swojego wyposażenia. A szkoda, bo daje naprawdę zdumiewające efekty. Podobnie jak PicoSure, urządzenie wykorzystuje ultrakrótkie impulsy, jednak ma dwukrotnie wyższą moc niż inne lasery pikosekundowe. Dlatego też wykorzystuje się go do usuwania trudniejszych problemów. Wśród wskazań do zabiegów znajdują się:

  • likwidacja przebarwień na skórze,
  • usuwanie tatuażu czarnego i kolorowego – nawet najtrudniejszych do usunięcia,
  • usuwanie makijażu permanentnego,
  • odmładzanie skóry,
  • redukcja rozstępów,
  • likwidacja blizn, również potrądzikowych.

Lasery pikosekundowe są frakcyjnymi laserami nieablacyjnymi. Oznacza to, że wszystkie zabiegi z ich wykorzystaniem są przeprowadzane bez naruszania skóry i ciągłości naskórka. Dzięki czemu pacjenci po zabiegu bardzo szybko wracają do formy. Więcej o tej nowatorskiej technologii można przeczytać na stronie Kliniki Miracki Warszawa, która posiada w swojej ofercie obydwa te urządzenia.