Brak komentarzy

Peeling enzymatyczny

Peeling to najskuteczniejsza i najszybsza metoda na oczyszczenie i wygładzenie skóry twarzy,niestety niektóre kobiety ze względu na skórę wrażliwą czy naczynka nie mogą stosować tego rodzaju peelingów . Stworzono delikatniejszą wersje standardowego peelingu czyli peeling enzymatyczny.

Co to właściwie jest i jak działa?.

Peeling enzymatyczny to rodzaj produktu który ma konsystencje kremu, który w swoim składzie zawiera enzymy,lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży,które bardzo delikatnie usuwają martwy naskórek, poprzez zmniejszenie spoistości komórek warstwy rogowej naskórka.

Złuszczanie martwego naskórka poprzez enzymy jest bardzo delikatne i idealne gdy jesteśmy posiadaczkami cery wrażliwej czy skłonnej do naczynek. Co ważne tego rodzaju peelingi nie potrzebują wcierania co niweluje ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii przy stosowaniu w cerze tłustej czy trądzikowej. Działanie peelingu polega na rozpuszczaniu warstwy rogowej naskórka przez enzymy roślinne.

Peelingi enzymatyczne sprawiają że skóra staje się odżywiona, pełna blasku,zmniejsza widoczność porów, wyraźnie wygładza nierówną strukturę skóry.