Brak komentarzy

Perfumy z dodatkiem przypraw czyli pikanteria czarnego pieprzu

Z przyprawami spotykamy się w kuchni każdego dnia. Używamy ich głównie po to, by wzbogacić smak potraw i nadać im aromatu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że przyprawy możemy znaleźć także w perfumach. Co prawda, nie cieszą się one tak dużą popularnością jak zapachy kwiatowe czy owocowe ale mają oczywiście swoich zwolenników. Pachnidła z dodatkiem przypraw to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciepłe, otulające i wyraziste aromaty. Takie perfumy polecane są głównie na chłodne, jesienne bądź zimowe dni. W kompozycjach zapachowych z pewnością spotkamy się z wieloma, różnymi przyprawami. Dzisiaj jednak zdradzamy co nieco na temat czarnego pieprzu.

Zapach, smak i właściwości pieprzu

Pieprz czarny określany jest mianem króla przypraw. Wykorzystywany jest jednak nie tylko w kuchni ale również w przemyśle perfumeryjnym oraz jako środek leczniczy. Pieprz czarny cieszy się swoim wszechstronnym zastosowaniem na całym świecie.

Jako dodatek do potraw nadaje im aromatu oraz wydobywa głębię smaku. Doskonale sprawdza się jako przyprawa do mięs, sosów zup czy sałatek. Wykorzystuje się go również do produkcji artykułów spożywczych, np. wędlin.

By uzyskać olejek pieprzowy potrzebne są surowe, zielone ziarna przyprawy, które następnie poddawane są destylacji. Substancja ta posiada bursztynową bądź żółto-zieloną barwę. Zapach olejku pieprzowego jest świeży ale zarazem dość ostry. Pikanteria i delikatna nutka drzewa to coś, co dodatkowo wyróżnia ten aromat. Olejek pieprzowy doskonale czuje się w towarzystwie składników takich jak imbir, goździk, rozmaryn czy kolendra i tworzy z nimi harmonijną całość.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, czarny pieprz stosowany jest również jako środek leczniczy. Ma działanie przeciwbólowe oraz rozgrzewające. Doskonale sprawdzi się w przypadku bóli mięśniowych jak również reumatycznych. Pieprz pomaga również pozbyć się problemów trawiennych.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://isentire.pl/zapach-pikanterii-czyli-pieprz-czarny-w-perfumach/