Brak komentarzy

Pielęgnacja piersi w czasie ciąży oraz po niej

Wiele z Nas narzeka po ciąży na to, że piersi zmieniły kształt, są obwisłe lub spłaszczone, a brodawki wyciągnięte. I ogólnie, że nie są takie jak trzeba, bo pojawiły się na nich np. rozstępy. Czy można jakoś temu zapobiec? Oczywiście, że tak! Więc młoda mamo nic się nie martw, gdyż na rynku są dostępne różne preparaty, dzięki którym Twój biust odzyska dawną formę :).

Pierwszym sposobem, dzięki któremu zapobiegniemy utracie jędrności piersi jest codzienne nakładanie na nie żelu lub kremu, który podtrzymuje piersi i uelastycznia skórę. Preparaty te są bogate w składniki, które poprawiają mikrokrążenie krwi oraz sprawiają, że wytwarza się więcej kolagenu. Możesz także skorzystać z masek chłodzących, które zastygając na skórze uelastyczniają ją.

Drugim sposobem, jeśli dysponujesz czasem wolnym są ćwiczenia. Poleca się w sumie dwa. Pierwsze z nich polega na złożeniu dłoni jak do modlitwy i naprzemiennym przyciskaniu ich do siebie i puszczaniu. Drugie, które najlepiej wykonywać podczas prysznica polega na masowaniu piersi przez pięć minut naprzemiennie raz chłodną, a raz ciepła wodą. Oba te ćwiczenia wzmacniają biust i podnoszą go.

Ostatnim już sposobem jest wizyta u kosmetyczki i skorzystanie z zabiegu ujędrniającego skórę. Oczywiście nie możemy również zapomnieć o dobrze dobranym biustonoszu , który podtrzymuje piersi, a nie powoduje ich opadania. Najlepiej by miał fiszbiny i obejmował całe piersi, tak by nie stykały się ze sobą.

Tyle możemy zrobić w czasie ciąży, natomiast po niej mamy jeszcze kilka możliwości.

Przede wszystkim, gdy już skończymy karmić piersią możemy zainwestować w bardzo dobre kosmetyki i używać ich bez ograniczeń. Mamy do wyboru różne kremy oraz kuracje w ampułkach. Stosowane regularnie skutecznie napinają i ujędrniają biust. Dodatkowo oprócz masażu piersi wodą jak wcześniej było omówione możemy dodać do tego damskie pompki, które także podniosą kondycję biustu lub ćwiczenia z hantelkami.

To chyba tyle, ale powinno wystarczyć, by znów cieszyć się ładnie wyglądającym biustem. 🙂