Brak komentarzy

Płyny do płukania jamy ustnej, które sprawdzą się u całej rodziny

Halitoza to inaczej mówiąc po prostu nieprzyjemny zapach z ust. Ta uciążliwa wbrew pozorom przypadłość dotyka wielu ludzi. Jakie są jej przyczyny? Co może pomóc w walce z nieświeżym oddechem?

Czy mam nieświeży oddech?

Jest kilka sposobów, aby to sprawdzić. Najprostszy z nich to po prostu umyć zęby, ale suchą szczoteczką. Bez pasty do zębów, ani wody. Kiedy je w ten sposób wyszczotkujemy, a następnie powąchamy szczoteczkę, będziemy wiedzieli jaki zapach ma nasz oddech. Szczoteczka będzie miała dokładnie taką woń.

Dlaczego mam nieświeży oddech?

Przyczyn może być wiele. Dopatruje się ich między innymi w nieprawidłowej higienie jamy ustnej, a także chorobach zębów, czy dziąseł. Trzeba pamiętać, że na powstawanie nieświeżego oddechu wpływ ma wszystko to, co hamuje wydzielanie śliny, czyli na przykład wysoka temperatura, klimatyzacja, a także używki, takie jak papierosy czy alkohol. Jeśli chcesz się pozbyć nieświeżego oddechu, musisz je koniecznie odstawić na korzyść wody niegazowanej. Ta mile jest widziana w każdych ilościach. Wydzielanie śliny zmniejsza również miesiączka czy menopauza. Spowodowane jest to nieregularną pracą hormonów, a to powoduje rozwój bakterii. Zaskoczeniem może być to, że na nieprzyjemny zapach z ust wpływ mają również stres i uporczywe zaparcia. Pokarmy, które zalegają w przewodzie pokarmowym, po prostu gniją.

Walcząc z nieświeżym oddechem w pierwszej kolejności trzeba udać się do lekarza, aby skontrolował stan naszych dziąseł i zębów, które być może zaatakowała próchnica. Gumy do żucia czy miętówki nie rozwiążą problemu – pomogą tylko na chwilę. W drugiej kolejności trzeba zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Przede wszystkim porządnie szczotkować zęby, kolistymi ruchami, przynajmniej przez trzy minuty, po każdym posiłku. Podczas tej czynności nie można zapominać o języku – on również wymaga szczotkowania. Nie zaszkodzą również nitki dentystyczne – delikatnie i dokładnie wyczyszczą najmniejsze zakamarki jamy ustnej. Warto również wspomagać higienę jamy ustnej używając specjalnych płynów do płukania jamy ustnej, które nie tylko zabijają nieświeży oddech, ale usuwają na stałe ich przyczynę, wzmacnia i wybiela zęby, zapewnia zdrowsze dziąsła. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, specjaliści polecą https://www.listerine.pl/product. Listerine posiada produkty, które są również odpowiednie dla dzieci. Zawierają one fluorek, który wzmacnia zęby, chroni je również przed próchnicą. Zawierają specjalny dozownik, który ułatwia dzieciom korzystanie z produktu.