Brak komentarzy

Sposoby na ładne włosy latem

Latem włosy mogą stać się szorstkie, suche i łamliwe. Istnieją jednak sposoby, by słońce i wiatr im nie zaszkodziły.

Kate Hudson ma złote, falujące włosy, typowe dla „dziewczyny surfera”. Gwiazda w jednym z wywiadów zdradziła, że za każdym razem gdy używa cytryny w kuchni, odrobinę jej soku wmasowuje we włosy. Wydobywa to ich złote refleksy, odżywia i nadaje ładnego zapachu. Z tej recepty korzysta też ponoć modelka Heidi Klum.

Obecnie można też wypróbować specjalne spraye i odżywki z filtrem, które zapobiegają niszczeniu włosów na słońcu. Alternatywą mogą być olejki, którymi smaruje się włosy od nasady po końce przed pójściem na plażę i kąpielą w wodzie. Po kilku godzinach pływania i opalania się olejek powinien się wytrzeć. Do tego czasu jednak włosy będą chronione przed słońcem, bo niektóre olejki (np. z marchwi) zawierają naturalny filtr przeciwsłoneczny.

Ostatni sposób wiąże się z dobroczynnym działaniem słonej wody na włosy. Po kąpieli w wodzie morskiej włosy ładnie się kręcą i sprawiają zdrowe wrażenie. Warto to wykorzystać i używać wody z dodatkiem soli do spryskiwania włosów w czasie stylizacji.