Brak komentarzy

Szkodliwe działanie perfum – na czym polega?

Wielu z nas perfumy kojarzą się z luksusem. Uwielbiamy otaczać się zapachami i stanowią one nieodłączny element i uzupełnienie każdej stylizacji. Jeśli w drogerii bądź perfumerii internetowej dobierzemy dla siebie odpowiednie pachnidło nie tylko wyrazimy swoją osobowość i charakter ale również poprawimy sobie samopoczucie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że perfumy potrafią mieć również negatywny wpływ na człowieka. Mowa tu nie tylko o zdrowiu ale również relacjach społecznych. W dzisiejszym artykule zdradzamy, w jaki sposób mogą nam zaszkodzić perfumy.

Dlaczego perfumy mogą nam zaszkodzić?

Na samym początku warto wspomnieć o uczuleniach. Perfumy posiadają w swoim składzie alkohol, który może podrażniać skórę. Wówczas pojawia się świąd a także wysypka. By uniknąć tego typu przykrych dolegliwości przed zakupem jakiegokolwiek pachnidła warto je przetestować na własnej skórze. W wypadku pojawienia się alergii – konieczna będzie rezygnacja z wymarzonych perfum. Jeśli jednak zapach wyjątkowo nam się podoba i nie chcemy się z nim rozstawać można aplikować go na włosy, które są bardzo dobrym nośnikiem aromatów. Czasami uczulenie jest wynikiem stosowania przeterminowanych i przechowywanych w złych warunkach perfum jak również kupowanie pachnideł nieznanych marek i nieznanego pochodzenia.

Źle dobrane perfumy często przyczyniają się również do pogorszenia samopoczucia. Są pachnidła które uwielbiamy i moglibyśmy je wąchać cały czas, a są takie które przyprawiają nas o mdłości i ból głowy. Każdy z nas z pewnością ma na swojej liście właśnie takie zapachy, które budzą w nas niechęć i odrazę.

Wybierając się na plażę czy solarium warto zrezygnować z aplikacji perfum. Alkohol oraz olejki eteryczne w kontakcie z promieniami UV mogą spowodować pojawienie się przebarwień na naszej skórze. Plamy nie tyko wyglądają nieestetycznie ale najczęściej są ciężkie do usunięcia. W ciepłe, upalne i słoneczne dni warto więc sięgać po lżejsze mgiełki do ciała. Nie posiadają w swoim składzie aż tylu substancji uczulających oraz alkoholu.