Brak komentarzy

Trawa cytrynowa – składnik perfum ale nie tylko

Perfumy z dodatkiem cytrusów potrafią pobudzić do działania, dodać energii jak również skutecznie poprawić samopoczucie. Są rześkie, orzeźwiające, delikatne i świeże. Z tego właśnie względu chętnie wybieramy je podczas letnich, upalnych dni. Są doskonałym sposobem na to, by poczuć powiew świeżości i przypływ pozytywnej energii. Są na tyle uniwersalne, że pasują praktycznie na każdą okazję

Zestawione z odpowiednimi, oryginalnymi i ciekawymi składnikami mogą tworzyć zapach o wyjątkowym charakterze. Jeśli ktoś wyjątkowo gustuje w perfumach o akordach cytrusowych, warto co nieco dowiedzieć się o ich składnikach. W dzisiejszym artykule poruszamy temat trawy cytrynowej. Przedstawiamy jej właściwości oraz zdradzamy, jaki jest jej aromat.

Właściwości i zastosowanie trawy cytrynowej

Trawa cytrynowa to roślina o wyrazistym aromacie. Spotkać się z nią można przede wszystkim w Afryce, niektórych częściach Azji. Roślina ta natomiast wywodzi się z Australii i Afryki. Trawa cytrynowa posiada szereg dobroczynnych właściwości. Upodobali sobie ją nie tylko producenci perfum ale znalazła ona również swoje zastosowanie w kuchni oraz aromaterapii. Olejek zapachowy pozyskuje się z liści oraz łodyg rośliny. Jej aromat jest wyrazisty, świeży oraz cytrynowy. Posiada on również zielną bądź herbacianą woń. W kompozycjach zapachowych tworzy doskonałą mieszankę ze składnikami takimi jak róża, pelargonia, pomarańcz czy limonka.

Jeśli chodzi o aromaterapię, olejek z trawy cytrynowej ma działanie tonizujące. Świetnie wpływa na kondycję skóry – sprawia, że staje się one jędrna. Oprócz tego zapobiega infekcjom bakteryjnym i grzybiczym. Poleca się go także osobom, zmagającym się z opryszczką oraz problemami skórnymi.
Olejek z trawy cytrynowej niweluje zapach botu i blokuje wydzielanie łoju.

Trawa cytrynowa idealnie sprawdza się jako dodatek w kuchni orientalnej. Dodaje potrawom świeżą, cytrusową i nieco egzotyczną nutę.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kosmetolandia.pl/trawa-cytrynowa-jako-skladnik-perfum/